Yakuza 6: The Song Of Life Ne Zaman Çıkıyor?

Yakuza 6: The Song Of Life Ne Zaman Çıkıyor?

Yakuza 6 The Song Of Life Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Japonya da 262 binin üzerinde satılan oyun Batı’da piyasaya sürülmeye hazırlanılıyor.

Japonya’da düzenlenen Playstation Experience etkinliğinde duyurulan Yakuza 6: The Song Of Life Batı ülkeleri için çıkış tarihi verildi. Bu yılın başlarında Japonya’da piyasaya sürülen Yakuza 6 Batı’da heyecanla bekleniyordu. Yakuza 6: The Song Of Life Ne Zaman Çıkıyor? Aksiyon macera türünde olan oyunun sadece Japonya’da piyasaya girmesi dikkatleri çekmişti. Açık dünya oyunu olan Yakuza 6’da 3. Kişi bakış açısıyla oynabiliyor. Diğer Yakuza ounlarına benzer olan oyunda farklılık olarak yarış stilleri biraz daha geliştirilmiş durumda ve yeni birkaç özellik eklenmiş. Oyuna ayrıca Kamucrocho ve Hiroşima şehirleri de eklenmiş bulunmakta. Oyunda oynanabilen tek bir karakter bulunmakta.

Yakuza 6: The Song Of Life Konusu

Önceki oyunda oluşan kaza yaralarını hastanede yatarak iyileştirmeye çalışan Kazuma Kiryu geçmişteki suçlarından dolayı polis tarafından yakalanıp hapse atılması planlanıyor. Kazuma Kiryu teşvik ettiği çocuklarla barış içinde yaşamak istediği için 3 yıllık hapis cezasına direnmeden gidiyor. Hapiste ceza günlerini geçiren Kiryu çıktıktan sonra Haruka’nın kaybolduğunu öğrenir. Kiryu, Kamucrocho’ya döndükten sonra Haruka’nın peşine takılır. Onu arayıp bulan Kiryu, Haruka’ya bir arabanın çarpıp kaçtığını ve Haruka’nın komada olduğunu ve bir yeni doğmuş bir erkek bebeği olduğunu öğrenir. Haruka’nın iyileşeceğinden emin olmayan Kiryu bir plan yapar. Haruka’ya olanları gizlemek için bebekle birlikte Hiroşima’daki Onomichi Jingaico’ya gider.

Yakuza 6: The Song Of Life Ne Zaman Çıkıyor?

Daha öncede söylediğimiz gibi oyun Japonya’da bir Playstation etkinliğinde duyurulmuştu. Japonya’da piyasaya sürüldüğünde 218.168 kopya satan oyun Kasım ayıyla birlikte yaklaşık 262.760 kopya satmış bulunmakta. Video oyun dergisin Famitsu’dan 40 üzerinden 39 olan oyun Batı’da merakla bekleniyor. Yakuza 6 ayrıca Virtua Fighter 5: Final Showdown, Puyo Puyo, Out Run, Super Hang-On, Space Harrier ve Fantasy Zone gibi spor oyunlarını da içermekte. Sega’nın hem yayıncılığını hem de geliştiriciliğini yaptığı oyun Japonya’da oldukça rağbet gördüğü için Batı’ya sürülecek. Yakuza 6: The Song Of Life’ın Ocak 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...