Yardie Ne Zaman Çıkıyor? - Yardie Film Konusu ve Oyuncuları

Yardie Ne Zaman Çıkıyor?

Yardie Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Ünlü oyuncu Idris Elba’nın ilk uzun metraj filminden fragman yayınlandı.

Luther dizisi ile Altın Küre ödülü kazanan Idris Elba, ilk uzun metraj filmini çekiyor. Son dönemn popüler oyuncularından birisi olan İdris Elba, 70 ve 80’lerin Hacknie’sinde geçen bir film çekiyor. Ünlü oyuncu daha önce televizyon dizisi ve kısa metraj filmler çekmişti. Yardie filmi, 1992 yılında yayınlanan, Victor Headley’in aynı isimli suç romanından uyarlanmış.

Film ilk kez geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen, 2018 Sundace Film Festivalinde görüntülendi. Filmin oyuncu kadrosunda Aml Ameen, Shantol Jackson, Stephen Graham ve Fraser James yer alıyor. Suç drama konularına sahip olan film tüm dünya çapında oldukça merakla bekleniyor. Filmin çekimlerinin bir kısmı Jamaika’da bir kısmı da İngiltere’de çekiliyor. Peki Yardie ne zaman çıkıyor?

Yardie Film Konusu

Film Dennis “D” Campbell (Aml Ameen) adlı bir çocuğun abisinin öldürülmesinin travmasını atlatamamasını konu ediniyor. Abisi öldürülmüş olan D, müzik yapımcısı King Fox’un yanında büyür. Fox bulunduğu yerden uzaklaşması için D’yi Londra’ya gönderir. Londra’da çocukluk aşkı Yvonne (Shantol Jackson) ve yıllardır görmediği kızını bulan D’yi bir başka kötü sürpriz bekliyordur.

Suç geçmişini temizleyen D, High Noon adlı bir ses ekibi ile bir arada çalışmaya başlar. Ancak D’nin bu temiz sayfa açma planı abisini 10 yıl önce vuran adam ile karşılaşması sonucunda suya düşer. Abisinin intikamını almak isteyen D, Londra’nın acımasız gangsteri Rico ile karşı karşıya kalır.

Yardie Ne Zaman Çıkıyor?

Berlin uluslararası film festivalinde Panorama kısmında gösterime giren film maalesef ödül kazanamadı. Tüm dünyada ses getiren yapım merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde filmin ilk teaserı yayınlandı. Fragmanından çok etkileyici ve duygusal bir film olduğunu söyleyebilirim. Mutlaka sinemaya gidip şans vermeniz gereken bir film.

Film 24 Ağustos 2018 tarihinde İngiltere’de vizyona girecek. Film ülkemizde de gösterime girecek mi henüz belli değil. Umarız çok fazla gecikmeden film ülkemizde de gösterime girer. Herhangi bir değişiklik olduğumuzda yazıyı güncelleyip sizi haberdar edeceğim. Film eleştirmenlerinden oldukça olumlu eleştiriler toplayan film umarım beklentilerimizi karşılar.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...