Yeni Netflix Dizisi Space Force

Yeni dizi ve filmleri sık sık duyuran Netflix, yakın zamanda da Space Force’un haberini verdi. Çok uzun zamandır merakla beklenilen diziler arasında olan Space Force dizisi,  5 Mayıs’ta fragmanı sevenleriyle buluştu. ”Uzayı Gafil Avlayacağız” mottosu ile adından sıkça konuşturan dizi, şimdiden komedi türünde sevilen bir yapım olacağa benziyor. Başrolündeki önemli oyuncuları ile birlikte herkesin izleyebileceği keyifli bir dizi. İsterseniz hem dizinin hikayesinden hem de başrol oyuncularından kısaca bahsedelim. 29 Mayıs 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanan komedi türündeki dizinin başrollerini Steve Carrel ve John Malkovic paylaşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise başrol oyuncularından biri olan Steve Carrel ve Greg Daniels oturuyor. Bakalım bu keyifli dizinin hikayesi, konusu tam olarak neymiş.

Space Force Dizisinin Konusu

Space Force dizisinin konu olarak gelişimi biraz farklı olmuş. Geçen sene ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı bir basın açıklamasında, Uzay Kuvvetleri Komutanlığı kurduklarını ve bu komutanlığın dört yıldızlı bir general tarafından yönetileceğini söylemesi ile olaylar gelişti. Bu konuşmanın üzerine Netflix konuyu ilgi çekici buldu ki bu içeriğin diziye dönüştürülmesini istedi. Ve Space Force dizisinin konusu bu şekilde başlamış oldu. Ama tabi ki dizinin konusu sadece bununla sınırlı değil. Dizinin konusu hakkında tam bilgiyi firma açıkladı. Hemen sizlerle bu eğlenceli yapımın tam konusunu paylaşalım.

Başarılı pilot General Mark. R. Nair’in (Steve Carell) en büyük hayali Hava Kuvvetleri’nde istediği yere ulaşabilmektir. ABD Silahlı Kuvvetleri’nin yeni kurduğu Uzay Bölüğü’ne atanan Mark burada kendisini kısır döngünün içinde hapsolmuş gibi hisseder. Şüpheci bir karakteri olan Mark, mesleğine o kadar aşıktır ki ailesiyle vedalaşıp, Colorado’ya çok uzak bir üsse gitmeyi bile hiç düşünmeden kabul eder. Beyaz Saray’dan gelen beklenmedik bir emir ise bir anda her şeyi değiştirir ve  Mark ile birlikte birbirinden eğlenceli bilim insanları yeniden aya gidip, orada hakimiyet kurmak üzere harekete geçer. 

Dizi de bulunan John Malkovic, Steve Carrel, Diana Silvers, Ben Schwartz  gibi başrol oyuncularının yanı sıra Lisa Kudrow, Jimmy O. Yang, Alex Sparrow, Don Lake gibi de usta oyuncular yer alıyor. Ayrıca dizinin en keyifli yanlarından biri de güncel bir olayı konu edinmesi. Şimdiden diziseverlerin listesinden ilk sıralarda diyebiliriz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...