Yeni Nexus 2015 Modeli Ne Zaman Çıkıyor?

Yeni Nexus 2015 Modeli Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Satışı durdurulan Nexus 2015’in yeni versiyonu ne zaman çıkacak? Nezamancikiyor.com

2013 yılında çıkan LG Nexus 5 telefonu, Google tarafından piyasadan kaldırılmıştı. Uzun zamandır Google şirketinin LG ve Huawei şirketleriyle çalışarak yeni iki farklı Nexus 2015 modeli çıkarması bekleniliyordu. Google’ın bir kaç gün önce yayınladığı fotoğraf ile kullanıcılar yeni Nexus’un 2015 modelini ilk kez görme şansı buldu. Resimdeki Nexus 2015 modelinin, LG şirketinin Nexus çizim resimleriyle uyuşması sebebiyle resimdeki cihazın Huawei değil LG markası olduğu düşünülüyor. Fotoğrafa göre telefon henüz test aşamasında.

LG Nexus 2015 modelinin bilinen bazı özellikleri :

– 5.2 inc ekranı olacak ve telefonun uzunluğu 146.9 mm, genişliği, 72.9 mm, kalınlığı ise 8 mm olacak (Kamera çıkıntısı ile dahada kalınlaşıyor).

-Lazer Focus + Flaş’ı bulunan kamerası olacak.

-Çift stereo hoparlörü bulunacak.

-Parmak izi sensörü olacak.

-Kulaklık girişi alt tarafta olacak ve onun yanında USB Type-C girişi bulunacak.

-Metal kasalı olma şansı var.

Telefonun LG tasarımını 3D olarak görebileceğiniz bir render videosu :

Huawei Nexus 2015 Render Videosu :

Telefonu yakından takip eden kullanıcıların bir kısmı, Nexus’un yeni modelini Huawei şirketinin geliştirmesinden yana. Çünkü videoyu izleyen kullanıcılar LG şirketinin yaptığı tasarımdan şikayetçi. Huawei şirketinin çıkaracağı Nexus’un 2015 Modelinin tasarım ve donanım açısından LG şirketinin yaptığı Nexus 2015 modelinden daha iyi olacağı bekleniliyor. Kullanıcıların en büyük beklentisi ise Nexus’da ki şarj probleminin giderilmesi yani daha büyük bir bataryaya sahip olması.

Elimizdeki bilgiler bunlar olsada cihaz resmi olarak hiçbir şekilde tanıtılmadığı için bilgilerin doğruluğundan emin olamayız. Yorumlar ne olursa olsun bu iki modelde piyasada büyük bir ilgi göreceği kesin. Peki bu güzel telefon ne zaman çıkacak? Telefonun Ekim – Kasım aylarında tanıtılması bekleniliyor. Bu tarih yaklaşdıkça daha fazla bilginin ve sızıntının elimize geçmesini düşünüyoruz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...