Yerli Araba Ne Zaman Çıkacak

Yerli Araba Ne Zaman Çıkacak

Bu yazıyı oylayın

Yerli araba konusunda bakan ışık net bir tarih söyledi

Yerli araba ne zaman çıkacak ? Bu sorunun cevabı açıkcası çok karışık 2011 de başbakan olan Recep Tayyip ERDOĞAN 2011 seçimlerine doğru böyle bir atılımda bulunmuştu , fakat daha sonrasında pek somut adımlar atılmadı buna rağmen yabancı otomobil üreticileri üstü kapalı bir şekilde türkiyeyi tehtit etti  hepsi bir ağızdan eğer siz yerli araba çıkarırsanız ülkenize yatırım yapan otomobil firmaları bundan çok zarar görür ve gelecekteki yatırımlarını ona göre yaparlar şeklinde bir tehtit aldık.

Türkler bence hala devrim arabasının şokunu üstünden atamadı , devrim arabası neden çalışmadı benzinimi yoktu ,araba iyi üretilmemişmiydi , bi sabotaj mı vardı hala net bi cevap yok bu konuda.

2015 seçimlerinde yerli araba çıkarma konusu tekrar ele alındı ve bu sefer daha somut adımlar atıldı öyleki neredeyse net bi tarih söylendi , geçenlerde yerli bir televizyona konuk olan bilim – sanayi ve teknoloji bakanı Fikri IŞIK yerli arabalar konusunda çok net cevaplar verdi verilen cevaplar ise : 3-4 farklı araba üretileceği ve bu arabaların kategorilerinde en iyisi olmasada orta düzeyde bir araba olacağıydı bir diğer önemli bilgi ise , çıkacak arabalardan en önemlisinin menzili uzun elektrikli araç olduğudur .

Bakan IŞIK ilk prototip’i ağutosta çıkacak dedi ve ekledi testlerden sonra 2020 de tam olarak seri üretime başlanacak dedi

Üretilmesi beklenen arabalar 4 farklı kategoride olacak SUV, cip, sedan ve hatchback bu araçlar tüm parçaları türkiyede üretildiği için ucuz olması bekleniyor .


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...