Yok Oluş Ne Zaman Vizyona Giriyor? - Konusu ve Oyuncular

Yok Oluş Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Yok Oluş Ne Zaman Vizyona Giriyor?
Bu yazıyı oylayın

Aynı isimli kitaptan uyarlanan film merakla bekleniyor. Film fantastik, macera türünde.

Jeff VanderMeer tarafından yazılan aynı kitaptan uyarlanan film bilim kurgu ve korku türünde olacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ex Machina filmiyle yönetmenliğe başlayan Alex Garland oturuyor. Filmde Natalie Portman, Oscar Isaac, Jenniffer Jason Leigh yer alıyor. Netflix üzerinden de izlenebilecek olan film sinemalarda da yer alacak. Filmde doğa kanunlarının farklı işlediği bir yerde, gizemli ve tehlikeli bir keşif gezisine katılan bir biyoloğunun hikayesi anlatılıyor. Nisan 2016’da film Londra’da çekilmeye başlandı. Çekimler yaklaşık 6 ay sürdü. Ex Machina filminin oldukça beğenilmesinin ardından izleyicilerin gözü bu filme çevrildi. Merakla beklenen film Yok Oluş ne zaman vizyona giriyor?

Yok Oluş Konusu

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından saklanan “Area X” yüzyıllardır dünyadan ayrı bir şekilde hayatta kalmaya devam etmektedir. Uzun zamandır bölgeye insanoğlu ayak basmadığı için izleri silinmiş durumdadır. Buraya yapılan ilk keşif gezisinde bölgenin cennet gibi bir yer olduğu raporlanmıştır. Ancak bölgeye giden 2. Keşif grubu toplu intiharla sonuçlanmıştır. 3. Keşif grubu ise dost ateşi sonucu ölmüştür. Bölgeye son giden 11. Keşif grubu kendilerinin bir gölgesi olarak dönmüş ve bir süre sonra kanser nedeniyle ölmüşlerdir. Geri dönüşlerin giderek korkunç olması keşif ekiplerini biraz korkutmaktadır. Bölgeye gidecek olan 12. Keşif ekibi ise biyolog, antropolog, psikolog ve araştırıcıdan oluşmaktadır. Ekip kendilerinin neleri beklediğini bilmeden adaya giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemleri raporlamaktır. Akıl almayan topografik anormalliklere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekip, birbirlerinden sakladıkları sırların açığa çıkması sonucunda yeni sorunlarla uğraşmaya başlayacaktır.

Yok Oluş Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Natalie Portman’ın biyolog Lena’yı canladırdığı filmde Jennifer Jason Leigh’in psikolog ve grubun liderini canlandırmaktadır. Birbirinden ünlü yıldızları bir araya toplayan filmden yeni fragman ise geçtiğimiz günlerde çıktı. Türkiye’de UIP Filmcilik tarafından gösterime sokulacak olan film izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Fragmanından filmin gizemli ve heyecanlı olacağı anlaşılıyor. Film Türkiye’de 12 Mart’ta vizyona girecek. Netflix için kesin bir çıkış tarihi yok.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...